YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ SİRKECİ’YE VEDA

28 Ekim 2019 Pazartesi

Üniversitemiz Araştırma Merkezleri Koordinatörlüğü Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Osman SİRKECİ yeni görevine uğurladık. Sokak ekonomisi çalışmalarını ülke ve dünyaya duyuran, bu alanla ilgili olarak adından sıkça söz ettiren ve sokak ekonomisi çalışmaları nedeniyle birçok farklı kurumdan çalışma teklifleri alan Dr.Öğr. Üyesi Osman SİRKECİ, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin teklifini kabul ederek üniversitemizden ayrıldı.
Merkezimiz KARASAM’da kendisi için düzenlenen veda programına katılan Sirkeci, burada yaptığı konuşmada 5 yıl boyunca görev yaptığı Giresun Üniversitesi’nde Kuzeyin Parlayan Yıldızı ışığında dünyaya açıldığını belirterek ; “Giresun beni dünyaya taşıdı. Malta’dan Hindistan’a, Tunus’tan Almanya’ya kadar, insan böyle küçük bir şehirde de azimle çalışırsa, evrensel bilgiyi kendisine kılavuz seçerse, dünyaya önderlik edebilecek, dünya gündemine oturacak işlere imza atabilir. Ben bunu burada Giresun’da yaşadım. Çok verimli 5 yıl geçidim. Giresun’da her meslek grubuyla doğru ilişkiler kurulduğunda, zenginliklerimizi ve pozitif yanlarımızı ortaya çıkardığımızda çok güzel işler yapılabiliyor. Giresun Üniversitesi bünyesinde yapmış olduğumuz Sokak Ekonomisi çalışmalarından dolayı, birçok kurumdan teklif aldım. Burada yerel bir medyanın duyurularını yaptığı, görünürlüğünü sağladığı çalışmalar üzerine İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Üniversitesi İstanbul’un 2 milyon sokak satıcısıyla dünyaya örnek bir şehir haline getirelim diye bana bir proje önerdiler. Ben sizlerden birisi olarak kabul ettim ve önümüzdeki iki yıl boyunca burada hazırlayıp büyüttüğümüz, ele gelir, artık rüştünü ispat ettiğimiz çalışmayı İstanbul gibi büyük bir şehirde sürdüreceğiz. Bundan 3- 4 ay önce de İzmir Büyük Şehir Belediyesinde yaptığım bir görüşmede Belediye Başkanı Sayın Tunç SOYER “Karadeniz’de, Giresun’da yaptığınız çalışmalar yeterli olgunluğa ulaşmıştır. Bundan sonra oradaki tecrübelerini ve hayallerini buyur İzmir’de birlikte yapalım, gerçekleştirelim” dedi. Ve ben de sizlerle birlikte büyüttüğümüz hem akademik hem de pratik yanları olan çalışmalarımızı sizlerin de bir temsilcisi olarak İzmir’de hayata geçireceğim. Bu nedenle Giresun Üniversitesinden istemeyerek istifa ettim. Sizlere veda etmiyorum, zira buradaki çalışmalarımıza her zaman katılacağım. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Programda söz alan KARASAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abbas KARAAĞAÇLI, “fikirlerine ve öngörülerine saygı duyduğum bir arkadaşımızı yolcu etmekten dolayı oldukça üzgünüm. Üniversitemizden bir yıldız kaydı ama bu yıldız memleketimizin güzel şehirlerinden birine gidiyor. Bu şehirlerimizde ortaklaşa güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Ben kendisine KARASAM ve Araştırma Merkezleri Koordinatörlüğüne sağlamış olduğu katkıların anısına huzurlarınızda bu plaketi takdim ederken, bir kez daha teşekkürlerimi sunuyor, yeni görevinde de başarılar diliyorum” dedi.
Veda programına üniversitemizin akademik ve idari personelleri, öğrenciler, bazı kamu kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve STK temsilcileri katıldı. Tören hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Hızlı Erişim