KARASAM’DAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

28 Ekim 2019 Pazartesi

Merkezimiz tarafından geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen Üniversitemiz Giresun Değerlerine Sahip Çıkıyor projesi kapsamında yayımlanması planlanan birinci cilt kitabı hazırlık çalışmaları devam ediyor. Bu çerçevede 25 Ekim 2019 günü KARASAM merkezinde yerel medya mensupları ve Sivil Toplum Kuruluşları üyelerine bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Kitabın hazırlık çalışmalarıyla ilgili olarak KARASAM çalışanı ve Proje Sorumlusu Ümran TURGUT bilgi vererek; bugüne kadar dördüncüsü gerçekleşen program kapsamında yayımlanması planlanan basılı kitap için makale yazmak isteyenlere çağrıda bulunurken, kitap ekinde geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Şair Ahmet KAÇAR’ın şarkı ve şiirlerinden oluşan bir müzik albümünün de yer alacağı, kitabın yayımı için Görele Belediyesi ile işbirliği protokolü imzalandığını belirtti.
Merkez Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Abbas KARAAĞAÇLI, bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda bizlere destek olan medya kuruluşları ve sivil toplum örgütü temsilcilerine teşekkür etti. Bundan sonraki programlar için de Giresun’da sanata, kültüre, spora, siyasete ve basına yapmış oldukları hizmetler ile anılan değerlerimizin isimlerinin merkezimize önerilmesinden memnuniyet duyacaklarını ifade eden Karaağaçlı; bundan sonra gerçekleştirecek olduğumuz Üniversitemiz Giresun Değerlerine Sahip Çıkıyor programlarında Giresun Gazeteciler Cemiyeti de paydaşımız olacaktır. Cemiyet Başkanı Sayın Bekir Bayram ile ön protokol anlaşması yaptık. Önümüzdeki günlerde yine sizlerin katılımları ile işbirliği protokolünü imzalayacağız. Ben hepinize katılımlarınızdan ve Giresun’a olan duyarlılığınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca hepinizin bugünlerde 96. yılını idrak edeceğimiz Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Kamil İŞCAN ve Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Ayşe KARAÇAM Üniversitemiz Giresun Değerlerine Sahip Çıkıyor projesine destek vereceklerini belirterek, önümüzdeki programlar için proje kuruluna sunulmak üzere bazı isimler önerdiler.
Toplantı Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yılı münasebetiyle hazırlanan pastanın kesilmesi ve ikramla son buldu.

Hızlı Erişim