“Anıların Dilinden Giresun Konferans – Kitap İmza Günü” etkinliği gerçekleştirildi.

19 Kasım 2019 Salı

Üniversitemiz Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi (KARASAM) ve Uluslararası Hukuk Topluluğu tarafından düzenlenen “Anıların Dilinden Giresun Konferans – Kitap İmza Günü” etkinliği gerçekleştirildi.
Sunuculuğunu KARASAM personellerinden Ümran TURGUT’un yaptığı etkinlik, Merkez Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Abbas KARAAĞAÇLI’nın açılış konuşmasıyla başladı.  Gerçekleştirdiğimiz her programda olduğu gibi bu programda da üniversite ve toplum arasında bir köprü kurmak ve toplumun değerlerine sahip çıkmak önceliklerimiz olmuştur diye sözlerine başlayan KARAAĞAÇLI, “bu amaç doğrultusunda bugün Giresun’un sevilen ismi Sayın Ertuğrul ÖZTÜRK’ün kahramanı olduğu ve Sayın Murat AKYOL’un kaleme aldığı “Giresun’un Sevgilisi Yavyum Ertuğrul” adlı kitabın imza günü için toplanmış bulunuyoruz. Tüm misafirlerimize bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
Daha sonra kürsüye gelen Sayın Murat AKYOL “Gerçekleştirilen birçok etkinlikte olduğu gibi bu etkinlikte de KARASAM’ın bizlere destek olması ve etkinliğe ev sahipliği yapması bizleri çok mutlu etti. Desteklerinden dolayı KARASAM ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Kitabın yaşayan kahramanı Ertuğrul ÖZTÜRK yani Yavyum Ertuğrul bizim abimiz, arkadaşımız hatta babamız gibidir. Ondan dinlediğim ve birebir onunla yaşadığım bazı anıları kitaplaştırmak benim için büyük mutluluk ve gurur kaynağı oldu. Bugün bizimle olan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Kürsüye gelen kitabın yaşayan kahramanı Sayın Ertuğrul ÖZTÜRK, “bugün bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Etkinlik keman ve klarnet resitali eşliğinde, kokteyl ve yazarın okurlar için kitap imzalanmasıyla sona erdi.

Hızlı Erişim