Buradasınız :
Türkçe
English
Salı, 19.03.2019
Hızlı Bağlantılar
03.05.17 | 18:23 | Zaman: 2 Yıl

ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İLE T.C. BAŞBAKANLIK ATATÜRK, KÜLTÜR, DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU-ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI.

 

28-30 Kasım 2017 tarihlerinde Üniversitemizde II. ULUSLARARASI DEMOKRASİ SEMPOZYUMU: EMPERYALİZM-HEGEMONYA VE İSTİHBARAT FAALİYETLERİ teması ile düzenlenecektir. Sempozyumun ana paydaşlarından T.C. Başbakanlık Atatürk, Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu-Atatürk Araştırma Merkezi ile sempozyumun ayrıntılarını görüşmek ve izlenecek yolu belirlemek amacıyla Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Betül KARAGÖZ YERDELEN, Rektör Danışmanı ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Abbas KARAAĞAÇLI ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkan Yrd. Yrd. Doç. Dr. Kemal ÇİFTCİ’ den oluşan heyet ATAM’ ın Ankara daki merkezinde ziyarette bulundular.ATAM’ ın toplantı salonunda gerçekleşen görüşmeye Sempozyum Düzenleme Kurulundan Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali BAYHAN, ATAM Başkan Yardımcısı Nihat BÜYÜKBAŞ, Ankara Yıldırım BEYAZIT Üniversitesi ULİSA Müdürü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı BİLGİN, ODTÜ Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ömer TURAN ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi Doç. Dr. Hasan CİCİOĞLU ve Atatürk Araştırma Merkezinden Hüseyin TOSUN iştirak ettiler.

Toplantıda sempozyumun amacı, gerekçesi, konu başlıkları ve sempozyumun Bilim Kurulu üzerinde görüşmeler yapılıp karara bağlandı.

Değerlendirme toplantısının ikincisinin üniversitemizde yapılmasına karar verildi.

Toplantı öncesinde Prof. Dr. Betül KARAGÖZ YERDELEN başkanlığında ki heyet Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali BAYHAN’ a makamında nezaket  ziyaretinde bulundular.

atamprotokol__1__02.jpgatamprotokol__2__01.jpgatamprotokol__3__01.jpg