Buradasınız :
Türkçe
English
Salı, 19.03.2019
Hızlı Bağlantılar
06.11.17 | 16:40 | Zaman: 1 Yıl

Genç Karasam ve Öğrenci Topluluklarının Rektörümüze Ziyareti

 

Genç Karasam Üyeleri ve üniversitemizde faaliyet gösteren Uluslararası Hukuk Topluluğu ve Küresel Anadolu Ural Altay Topluluğu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u makamında ziyaret ettiler. Rektörümüz kalabalık bir grup olan heyeti Rektörlük Senato Toplantı Salonunda kabul etti. Genç Karasam Üyeleri ve topluluk başkanları Rektörümüze, öğrencilere sağladıkları  imkanlar ve öğrenci topluluklarına sundukları değerli katkılardan dolayı teşekkürlerini bildirdiler.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Cevdet Coşkun, üniversite yönetimi olarak her zaman öğrencilerin her türlü sosyal,  sportif, kültürel, akademik  vb. etkinliklerine destek olacaklarını belirtti. Rektörümüz ayrıca; söz konusu toplulukların üniversitemizdeki faaliyetlerde bilhassa düzenlenen uluslararası sempozyumlarda aldıkları görevlerden dolayı kutlayıp teşekkür etti ve Üniversitemiz bünyesinde yaklaşık 115 tane öğrenci topluluğu olduğunu, bunların bir çoğunun çok ciddi etkinlikler düzenlediğini, kendisinin de fırsat buldukça bu etkinliklere katılmaya çalıştığını, topluluklar tarafından düzenlenen etkinliklerde görev alan öğrencilerimizin edindikleri bu kazanımların gelecekte kariyer planlamalarında önemli yeri olacağını, bütün öğrencilerimizin Üniversitemizdeki etkinliklerde aktif olarak yer almalarının önemli kazanımlar olacağına inandığını söyledi.

Daha sonra öğrencilere bazı müjdeli haberler veren Rektörümüz Ocak ayından itibaren İİBF, Mühendislik ve diğer tüm açık alanlarda da internetin kesintisiz ve  kapsama alanının genişletileceğini ve iyileştirmelerin yapılacağını, önümüzdeki dönemde kar amacı güdülmeden çok cüzi fiyatlarla İngilizce kurslarının açılacağını, Güre Kampüsünde öğrenciler için yeni bir giriş kapısı üzerinde çalıştıklarını, muhtemelen kafeteryanın üst tarafından yeni bir giriş yapmayı planladıklarını söyledi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun son olarak, kişisel özgürlüklere ve farklı görüşlere saygılı olmaları konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Ziyaret sonunda toplu hatıra fotoğrafı çekilip ; Genç Karasam ve topluluklar adına Rektörümüze günün anısına hediye takdim edildi.

Toplantıya Uluslararası Hukuk Topluluğu ve Genç Karasam Başkanı Ömer Faruk Kaya,  Küresel Anadolu Ural Altay Topluluğu Başkanı Cansu Güneş, toplulukların yönetim kurulu üyeleri yanı sıra KARASAM Müdürü ve Uluslararası Hukuk Topluluğu Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Abbas Karaağaçlı katıldı. 

genckarasam__10__01.jpggenckarasam__11__01.jpggenckarasam__13__01.jpggenckarasam__1__01.jpggenckarasam__2__01.jpggenckarasam__3__01.jpggenckarasam__4__01.jpggenckarasam__5__01.jpggenckarasam__6__01.jpggenckarasam__7__01.jpggenckarasam__8__01.jpggenckarasam__9__01.jpg