Buradasınız :
Türkçe
English
Cuma, 22.02.2019
Hızlı Bağlantılar
22.04.09 | 15:17 | Zaman: 10 Yıl

KARASAM, Beykent Üniversitesi, “II. Uluslararası Strateji ve Güvenlik Çalışmaları Sempozyumu”ndaydı.

 

KARASAM’ı temsilen Üniversitemiz Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Fatma ÇOBAN, Öğr. Gör. Serdar KESGİN ve Arş. Gör. Polat KIZILDAĞ, Beykent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (BÜSAM) tarafından düzenlenen “II. Uluslararası Strateji ve Güvenlik Çalışmaları Sempozyumu”na, sunulan tebliğleri ile katkıda bulundular.

16–17 Nisan 2009 tarihleri arasında Beykent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (BÜSAM) tarafından düzenlenen “II. Uluslararası Strateji ve Güvenlik Çalışmaları Sempozyumu”na, KARASAM Danışman Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Fatma ÇOBAN, “Çin’in Yükselişi: Bölgesel ve Küresel Güç Değişimleri”, Öğr. Gör. Serdar KESGİN, “ABD’nin Karadeniz’deki Girişimleri ve Bölgeye Etkileri”, Arş. Gör. Polat KIZILDAĞ, “Hedef İç Savaş Mı? Güncel PKK Terör Faaliyetlerinin “Şehir Gerillacılığı Teorisi” Çerçevesinde İncelenmesi” başlıklı tebliğlerle katkıda bulunmuşlardır.

KARASAM akademisyenleri, aynı tarihlerde merkezimizin düzenlediği “II. Karadeniz Uluslararası Sempozyumu: Karadeniz Komşuluğu” başlıklı etkinlikteki aktif görevleri nedeniyle, BÜSAM’ın düzenlediği bu toplantıya bizzat katılamamışlardır.

KARASAM Türkistan Masası Araştırmacısı Mehmet Ali YÜZBAŞIOĞLU tarafından, ilgili bildiriler takdim edilmiştir.