Buradasınız :
Türkçe
English
Cuma, 22.02.2019
Hızlı Bağlantılar
17.07.09 | 09:53 | Zaman: 10 Yıl

KARASAM'ın Gürcistan Temasları

 

KARASAM Danışma Heyetinden Öğr. Gör. Fatma ÇOBAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa TÜRKMEN başkanlığındaki Giresun Üniversitesi heyeti ile birlikte, Tiflis’te Güney Kafkasya Bölgesel Güvenlik Enstitüsü Müdürü Dr. Alexander RUSETSKY ve Güney Kafkasya Bölgesel Güvenlik Enstitüsü Orta Doğu Çalışma Merkezi Müdürü Eleonora KIKVADZE’yi 16 Haziran 2009 tarihinde ziyaret etmiş ve Güney Kafkasya Bölgesel Güvenlik Enstitüsü’nde incelemelerde ve çalışmalarda bulunmuştur.

Bu görüşme kapsamında, iki merkez arasındaki işbirliği imkanları ve ilişkilerin gelişimi konusunda verimli görüş alışverişleri gerçekleştirilmiştir.

Öğr. Gör. Fatma ÇOBAN, Giresun Üniversitesi delegasyonu ile Tiflis’te bulunan Ivane Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesi’ni de ziyaret etmiş, çalışmalar kapsamında, iki üniversite arasında işbirliği konularını kapsayan bir niyet beyanı imzalanmıştır.

Ivane Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesi bünyesinde bulunan birimlerin temsilcilerinin katıldığı toplantılarda başta Tiflis Devlet Üniversitesi Rektörü olmak üzere yetkililer özellikle KARASAM’la işbirliği hususu üzerinde durduklarını ifade etmişlerdir.

Gürcistan’ın Batum, Supsa, Poti, Kutaisi, Khashuri, Gori ve Tiflis gibi önemli ticaret, denizyolu ve turizm bölgelerinde çeşitli gözlem ve temaslarda bulunulmuştur.