Buradasınız :
Türkçe
English
Pazartesi, 25.03.2019
Hızlı Bağlantılar
02.04.18 | 12:11 | Zaman: 357 Gün

ÜNİVERSİTEMİZDE “İRAN El SANATLARI“ SERGİSİ AÇILDI

 

Merkezimiz (KARASAM), Uluslararası Hukuk Topluluğu ve İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarlığınca ortaklaşa düzenlenen İran El Sanatları Sergisi Rektörlük Fuaye alanında açıldı.

Açılışa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa CİN, İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Seyid ALİZADE, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım ELMAS, İİBF Dekanı Prof. Dr. Betül KARAGÖZ YERDELEN, Merkezimiz Müdürü ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Abbas KARAAĞAÇLI ile akademik ve idari personeller, öğrenciler ve halk katıldı.

Konuşmaların ardından günün anısına İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosluğu ve İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarlığı adına Kültür Ataşesi Seyid ALİZADE’YE plaketini Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa CİN ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım ELMAS takdim etti.

Sergiye eserleriyle katılan sanatçılar Asghar NABAVİ’YE İİBF Dekanı Prof. Dr. Betül KARAGÖZ YERDELEN, Ramin ABBASNEJAD’A ise Merkezimiz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abbas KARAAĞAÇLI tarafından teşekkür belgesi verildi.

27-28 Mart 2018 tarihlerinde açık olan sergide İranlı Ahşap Oyma Sanatçısı Asghar NABAVİ, Hattat –Mozaik ve Ahşap Oyma Sanatçısı Ramin ABBASNEJAD’IN eserleri ziyaret edildi.

İki gün süren sergiden sonra ülkelerine dönecek olan İranlı Ahşap Oyma Sanatçısı Asghar NABAVİ, Hattat –Mozaik ve Ahşap Oyma Sanatçısı Ramin ABBASNEJAD Merkezimize ziyarette bulundu. Ziyaret karşılıklı hediyelerin sunulmasıyla sona erdi.