Buradasınız :
Türkçe
English
Pazar, 24.03.2019
Hızlı Bağlantılar
14.02.19 | 15:03 | Zaman: 38 Gün

"Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun Tarihi Rektörlük binasında, Rektörlüğe bağlı birimler ve araştırma merkezlerinin çalışanlarıyla bir araya geldi"

 

Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun ve Üniversite yönetimi, birim ziyaretleri kapsamında 06 Şubat 2019 Çarşamba günü, Tarihi Rektörlük binasında, Rektörlüğe bağlı birimler ve araştırma merkezlerinin çalışanlarıyla bir araya geldiler.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Cin, Prof. Dr. Canan Çelik ile Rektör Danışmanı ve KARASAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abbas Karaağaçlı’nın da yer aldığı ziyarette konuşan Rektörümüz, incelemeler kapsamında bir çok birimi gezdiklerini, buralarda akademik ve idari personelle sohbet etme imkânı yakaladıklarını dile getirerek, bu tarz ziyaretlerde, çalışanların gözlemlerine büyük önem verdiklerini ifade etti.

Gerek kendilerinin gerekse birim yöneticilerinin gözünden bazı hususların kaçabileceğini, bu nedenle özellikle personelle bir araya gelmeyi istediğini söylen Prof. Dr. Cevdet Coşkun; “Farklı kademelerde çalışan arkadaşlarımızın gözlemlerini, onlardan gelen istek ve önerileri  birinci ağızdan dinleyebilirsek bu ziyaretlerimiz amacına ulaşmış olur” dedi.

KARASAM ve GÜKAM gibi birimlerin önemli sempozyumlar düzenlediklerini, ulusal ve uluslararası alanda düzenlenen bu çalışmanın Giresun Üniversitesine büyük kazanımlar sağladığını ifade eden Rektörümüz, yönetim olarak bu ve benzer bilimsel çalışmalara verdikleri desteğin devam edeceğini belirtti.
Toplantıda söz alan Giresun İli Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nazım Kuruca, merkez olarak yaptıkları çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler aktardıktan sonra, yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladıkları projelerine değindi. Merkez olarak, Türk Tarih Kurumu, Giresun Valiliği ve Türk Ocakları Giresun Şubesinin desteğiyle, 2019 Eylül ayı içerisinde bir yaylacılık sempozyumu düzenleyeceklerini belirten Kuruca, ayrıca; Karagöl Dağı ve çevresindeki yaylacılık faaliyetleri hakkında da bir BAP projesini hayata geçireceklerini ifade etti.

GÜKAM’ın yaptığı çalışmaları aktaran Merkez Müdürü Prof. Dr. Reyhan Ayşen Wolff, “Kadın” başlığı altında bir çok başarılı projeye imza attıklarını belitti. Ulusal Kadın Sempozyumlarının GRÜ çatısı altında markalaşan önemli bir akademik faaliyete dönüştüğünü dile getiren Wolff, gerek yurt içinden gerekse yurt dışından birçok önemli akademisyen, bilim insanı ve sanatçıyı bir araya getiren sempozyumun üçüncüsünü bu yıl Yalova’da, Yalova Üniversitesi ile birlikte düzenleyeceklerini söyledi.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının da dâhil olduğu bazı proje çalışmalarının da olduğunu sözlerine ekleyen Prof. Dr. Reyhan Wolff, yürüttükleri bu faaliyetlerde verdikleri destekten ötürü başta Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun olmak üzere, GRÜ yönetimine teşekkür etti.


Araştırma Merkezlerinin projelerinden olan, Kuşdili, fındık ve çay kültürü ile “Giresun Değerlerine Sahip Çıkıyor” gibi konuların ele alındığı toplantıda, arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik konularına değinen Rektörümüz, UZEM konusunda da bazı iyileştirmelere gidileceğini dile getirdi.
UNESCO Kürsüsü, Arttırılmış Gerçeklik, İstatistik, Uluslararası Öğrenci Ofisi, GÜSEM, GİFAM ve TÖMER gibi merkezlerin faaliyetlerine de değinilen toplantıda söz alan Rektör Danışmanı ve aynı zamanda KARASAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abbas Karaağaçlı, Tarihi Rektörlük Binasında Üniversitemize bağlı 13 Araştırma Merkezinin yanında, UNESCO Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Kürsüsü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü, Turizm Fakültesi Dekanlığı, Hastahane Müdürlüğü olmak üzere toplam 16 birim hizmet verdiğini ifade etti.

Karaağaçlı, binanın tarihi önemi ve konumu itibariyle sanat ve kültür merkezi haline getirilmesinin hem Üniversiteye hem de şehre bir değer katacağını belirterek, bu konuda çalışmalar yapıldığını belirtti.