Buradasınız :
Türkçe
English
Cuma, 22.02.2019
Hızlı Bağlantılar
08.04.15 | 14:12 | Zaman: 4 Yıl

OKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARIN İNTERNET KULLANIMI İLE İLGİLİ ULUSLARARASI TELEKONFERANS BASIN TOPLANTISI YAPILDI

 

Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi (KARASAM) tarafından 07.04.2015 tarihinde Ukrayna, Türkiye ve Gürcistan’daki okul çağındaki çocukların; internetteki davranışları, internet güvenliği, ailelerin ve öğretmenlerin tutumu üzerine uluslararası karşılaştırmalı bir araştırma kapsamında görüntülü telekonferans ile basın toplantısı  KARASAM toplantı salonunda yapıldı.

 

 

 telekonferans.jpg

Ukrayna’dan V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi Sosyoloji Fakültesi Uygulamalı Sosyoloji Bölümü, Türkiye’den Giresun Üniversitesi (KARASAM) ve Gürcistan’dan Kafkasya Uluslararası Üniversitesi işbirliği ile yapılacak olan çalışmada, okul çağındaki çocukların internet kültürünün anket yöntemiyle araştırılması sonucu internet iletişiminin ve bunun çocuklar üzerindeki etkilerinin ortaya konulması ve hem eğitimciler hem de ebeveynler için çocukların internet kültürüne ilişkin öneri ve tavsiyeler geliştirilmesi planlanmaktadır.

telekonferans__1_.jpg

Görüntülü telekonferans görüşmesine, V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi Rektörü Prof. Vil BAKIROV, Kharkiv Bölgesel Yönetimi Eğitim ve Bilim Bölüm Başkanı Anatoliy BABICHEV, V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi Sosyoloji Fakültesi Uygulamalı Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve uluslararası işbirliğinden sorumlu Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Olga GUZHVA, Giresun Üniversitesi Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Yalçın SARIKAYA, Giresun Üniversitesi İstatistik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Esin AVCI ve Gürcistan Kafkasya Uluslararası Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Alexandr RUSETSKY ve SCIRS Sekreteri Olga DOROKHINA katılmıştır. Basın Konferansı Ukrayna basını tarafından dikkatle takip edilmiştir. Çalışmanın uygulanması ve gelişimi konusunda bir ön bilgilendirme yapılarak proje ortakları arasında koordinasyonun sağlanması ve projenin uygulanması hususunda görüş alışverişinde bulunulmuştur.

 telekonferans__3_.jpg

Basın toplantısında, KARASAM Müdürü Doç. Dr. Yalçın SARIKAYA, bu kapsamlı araştırmanın Üniversitemiz BAP Koordinatörlüğüne de proje olarak sunulduğunu belirtti ve Proje Yürütücüsü olarak görev yapması planlanan İstatistik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esin AVCI’nın yürütücü olarak katkıda bulunacağını ifade etti. Üç merkez arasında gerçekleştirilmesi arzu edilen, medya-iletişim alanında kısa süreli yaz okulları ve Kafkasya Üniversiteleri Mini Futbol Kupası gibi projelere de değinildi.

telekonferans__2_.jpg