Buradasınız :
Türkçe
English
Cuma, 22.02.2019
Hızlı Bağlantılar
02.03.17 | 17:15 | Zaman: 2 Yıl

Azerbaycanlı Akademisyenlerden Rektörümüze Ziyaret

 

“Hocalı Soykırımı Uluslararası Sempozyumu”na katılmak üzerine şehrimize gelen Azerbaycanlı akademisyenler,  Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet COŞKUN’u ziyaret ettiler.

Bakü Devlet Üniversitesinden Prof.Dr. İsmail MUSA, Azerbaycan Bilimler Akademisinden Doç. Dr. Hatire QULİYEVA, Doç. Dr. Pervane memmedli  Memmedli, Doç. Dr. Merziye NECEFOVA, Yrd. Doç. Dr. Ramil RÜSTEMOV, Yeditepe Üniversitesinden  Yrd. Doç. Dr. Arif ALACAOĞLU, Aydın Üniversitesinden Doç. Dr. Rövşen ALİZADE ile Teymur GASIMLI’nın yer aldığı heyetin Güre Yerleşkesindeki Rektörlük Makamında gerçekleştirdiği ziyarette, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Abbas KARAAĞAÇLI da hazır bulundu.

Giresun Üniversitesinde “Hocalı Soykırımı”nın tüm yönleriyle ele alındığı bu organizasyonun düzenlenmesinden ötürü duydukları memnuniyeti dile getiren heyet Rektörümüze teşekkür ederek, sempozyumun çok verimli geçtiğini belirttiler.

İki ülke arasındaki akademik çalışmalar konusunda yapılabileceklerin de ele alındığı ziyarette, Azerbaycan Üniversiteleri ile Giresun Üniversitesi arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda da mutabakata varıldı.