Buradasınız :
Türkçe
English
Cumartesi, 23.02.2019
Hızlı Bağlantılar
30.03.17 | 20:27 | Zaman: 2 Yıl

Giresun Milletvekili Cemal ÖZTÜRK’’ten 2023’e Doğru Türkiye’nin Dış Politika Vizyonuna Bakış

 

GRÜ Uluslararası Hukuk Topluluğu ile Genç KARASAM’ın işbirliğiyle düzenlenen ve Giresun Milletvekili Cemal ÖZTÜRK’ün konuşmacı olarak katıldığı “2023’e Doğru Türkiye’nin Dış Politika Vizyonu” başlıklı söyleşi, 25 Mart 2017 Cumartesi günü saat 14:00’da, Giresun merkezde bulunan Üniversitemizin tarihi Rektörlük Binasında gerçekleştirildi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen programda, Türkiye’nin geçmişten bu yana yaşadığı bazı olaylara değinen Cemal ÖZTÜRK, ülke içinde veya dışında izlenecek politikaların muhakkak ekonomik gelişmelerden etkilendiği söyleyerek bunlara bazı örnekler verdi. Askeri alandaki atılımların ve özellikle son yıllarda havayolu ulaşımında Türk firmalarının kat ettiği mesafenin dünyada bir çok ülke tarafından tedirginlikle izlendiğini, bunun önüne geçebilmek için ülke içinde ve dışında çeşitli yolların denendiğini belirten ÖZTÜRK, konuşmasının devamında Türkiye’ye yönelik yürütülen bu politikalara karşı alınacak tedbirleri ve atılması gereken adımları sıraladı.

Soru-cevap şeklinde süren program, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Nazım ELMAS, GRÜ TÖMER Müdürü Prof. Dr. Nursulu ÇETİN ile KARASAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abbas KARAAĞAÇLI’nın Sayın ÖZTÜRK’e teşekkür plaketi ve hediyelerini takdim etmesi ile sonra erdi.

Söyleşinin ardından fuaye alanında öğrencilerle sohbetine devam eden ve onlarla hatıra fotoğrafı çektiren Milletvekili Cemal ÖZTÜRK, daha sonra Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi (KARASAM)’ı ziyaret etti. KARASAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abbas KARAAĞAÇLI’dan merkezin işleyişi ve gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi alan Sayın ÖZTÜRK, 19-20 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan VII. Uluslararası Karadeniz Sempozyumu’nun  bölge için önemli bir etkinlik olduğunu, bir tebliğ ile kendisinin de sempozyuma katılmak istediğini ifade etti.

Rektör Danışmanı Doç. Dr. Nazım ELMAS ile TÖMER Müdürü Prof. Dr. Nursulu ÇETİN’in de hazır bulunduğu ziyarette Merkez Müdürü Abbas KARAAĞAÇLI,  ziyaretlerinden ötürü Sayın ÖZTÜRK’e teşekkür ederek, düzenleyecekleri sempozyumda kendilerini görmekten memnuniyet duyacaklarını belirtti.

cemal_ozturkg_kopya.jpgcemal_ozturkki_kopya.jpgfmg_0014_kopya_copy.jpgfmg_0027_kopya_copy.jpgfmg_0037_kopya_copy.jpgfmg_0040_kopya_copy.jpg