Buradasınız :
Türkçe
English
Cuma, 22.02.2019
Hızlı Bağlantılar
22.09.17 | 20:41 | Zaman: 1 Yıl

BARIŞ VE DOSTLUK ELÇİLERİNDEN KARASAM’A ZİYARET

 

İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2018 yılı için İslami Turizm Başkenti seçilen İran’ın Tebriz kentinin tanıtımı ve barış mesajını İstanbul’a ulaştırmak için pedal çeviren İranlı iki akademisyen Giresun’a ulaştı.

Kentin 2018 yılı Turizm Başkenti ilan edilmesi kapsamında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde; Tebriz’den İstanbul Üniversitesine barış mesajını iletmek üzere yola çıkan Tebriz Üniversitesi öğretim elemanlarından Dr. Mehdi ALİZADEH ve İsmail ALİPUR Giresun’da verdikleri molada Giresun Üniversitesi Rektör Danışmanı ve KARASAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abbas KARAĞAÇLI’ yı ziyaret ettiler.

Tarihi rektörlük binasında bulunan KARASAM ‘da gerçekleşen ziyarette konuşan akademisyenler Ali ZUDAH ve İsmail ALİPUR; hedeflerinin barış ve dostluk olduğunu, milletler arası barış ve dostluğun geliştirilip, pekiştirilmesi için yola çıktıklarını, bu sırada Giresun Üniversitesinde bulunmaktan memnun olduklarını ifade ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KARASAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abbas KARAAĞAÇLI Tebriz’de yaşayan nüfusun tamamının İranlı Türklerden oluştuğuna dikkat çekerek; “Üniversiteler milletlerarasında dostluğun, barışın simgesidir. İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2018 yılı Turizm Başkenti ilan edilen Tebriz’den bütün dünyanın ihtiyacı olan anlamlı bir mesajı iletmek üzere yola çıkan meslektaşlarımızı Üniversitemizde konuk etmekten onur duyduk. Bu anlamlı adımların dünyanın bütün iklimine yayılmasını temenni ediyorum” dedi.

Barış ve Dostluk Elçisi Tebriz’ li akademisyenler, KARASAM Müdürümüz KARAAĞAÇLI ziyaretin anısına hediye takdim etmesinin ardından, İstanbul’a ulaşmak üzere yola çıktılar.

baris__2_.jpgbaris__3_.jpg