Buradasınız :
Türkçe
English
Cuma, 22.02.2019
Hızlı Bağlantılar
13.09.12 | 11:20 | Zaman: 6 Yıl

" SARIKAMIŞ HAREKATI VE 3. ORDUDA BULAŞICI HASTALIKLARLA MÜCADELE" Konferansı gerçekleşti

Kategori: Konferanslar

 

KONFERANS: SARIKAMIŞ HAREKATI VE 3. ORDUDA BULAŞICI HASTALIKLARLA MÜCADELE

DSC_0128.JPG

Üniversitemiz Karadeniz Stratejik Araştırma ve Uygulama Merkezi (KARASAM) tarafından 25 Aralık 2012 Salı günü saat 14.00'te Güre Yerleşkesi Sosyal Tesisler Konferans Salonu'nda konuşmacı olarak katıldığı "Sarıkamış Harekatın ve 3. Ordu' da Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadeleé adlı konferans gerçekleştirildi.

DSC_0148_01.JPG

Prof. Dr. Ahmet BAŞUSTAOĞLU, " Konferansın yapıldığı bu gün bizim için çok anlamlıdır. Bu gece, binlerce evladımızı Sarıkamış'ta şehit verdik. Onlar için sizleri bu gece soğuğu hissetmeye davet ediyorum" diyerek sunuma başladı.

DSC_0208.JPG

Harekatta yaşanan imkansızlıklarıi lojistik yetersizlikleri ve yoklukları anlatan Prof. Dr. BAŞUSTAOĞLU, Türk Ordusnun düşmana değil, tabiata yenildiğini slayt ve sinevizyon gösterimi ile dinleyicilere aktarmıştır. Olumsuz tabiat koşullarının yani sıra tifo, tifüs, böbrek-bağırsak enfeksiyonu, sıtma ve ateşli hastalıklardan şehit olanların, çarpışarak şehit olnalardan çok daha fazla olduğunuda istatistiksel verilerle ifade etti.

Soru-cevap bölümünün ardındab günün anısına hazırlanan teşekkür plaketini Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR, Sayın BAŞUSTAOĞLU'NA takdim etti.

DSC_0190.JPG