Buradasınız :
Türkçe
English
Salı, 19.03.2019
Hızlı Bağlantılar
26.12.17 | 09:32 | Zaman: 1 Yıl

TRT ve RTÜK Ziyareti

 

Rektörümüz Başkanlığındaki bir heyet TRT ve RTÜK'ü ziyaret ettiler. 11 Aralık 2017 Pazartesi günü gerçekleşen ziyaretlerde Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un yanı sıra Rektör Danışmanı ve Merkezimiz Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abbas Karağaçlı ile Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç Dr. Cem Feridunoğlu yer aldılar.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun başkanlığındaki heyet, TRT AVAZ Kanal Koordinatörü Sayın Sedat Sağırkaya ile bir araya geldiler.  Tirebolu İletişim Fakültesinin kapasitesinin anlatıldığı toplantıda Merkezi Asya Üniversiteler Birliğinin Koordinesinde, ‘Avrasya Coğrafyasının Küresel Havzaları’ belgeselinin TRT AVAZ ile birlikte Tirebolu İletişim Fakültesi ve Giresun Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (KARASAM) tarafından ortaklaşa hazırlanacak bir proje ile hayata geçirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Yapılacak olan projenin ilk ayağı olarak Tebriz, Erdebil ve Al-Merağh da çekimlerin başlamasına karar verildi.

 

Prof. Dr. Cevdet Coşkun başkanlığındaki heyet buradan ayrılarak Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya’yı ziyaret ederek Tirebolu İletişim Fakültesinde kurulacak olan Radyo ve Televizyon kanallarına frekans verilmesi konusunu görüştüler.

 

RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya kendisinin de yıllar önce Erciyes Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışırken İletişim Fakültesinde Radyo ve Televizyon kurulması için çalışmalarda bulunduğunu belirterek “iletişim eğitiminde uygulama alanlarının önemli olduğu” vurgusunu yaptı. Daha sonra RTÜK uzmanları tarafından heyete, frekans alma, radyo ve televizyon kurma süreçleri hakkında teknik bilgilendirme yapıldı.     

 

Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmelerde sayın Prof. Dr. Cevdet Coşkun, desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiği RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya’yı  Üniversitemizin Mart 2018’da gerçekleştirilecek olan Açılış Yıl Dönümü programına  konuşmacı olarak davet etti. Bu davetten duyduğu memnuniyeti dile getiren RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ilk fırsatta Giresun Üniversitesine geleceğini ayrıca önümüzdeki aylarda yapılacak olan RTÜK toplantılarından birisini Giresun’da gerçekleştirmek istediğini dile getirdi.

 

11 Aralık 2017 Ankara ziyaret programında ayrıca; Karasam Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abbas Karaağaçlı ve Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Cem Feridunoğlu, Ufuk 2020 Projesi Koordinatörü Emre Yurttagül ile birlikte TÜBİTAK ziyaretini gerçekleştirdiler. Ayrıca gerçekleşen ziyarette heyet Tirebolu İletişim Fakültesinin hazırlamış olduğu animasyon çalışmasını teslim ederek, önümüzdeki dönemde ortaya çıkacak projelerde birlikte hareket etme yolunda prensip kararı aldılar.