Buradasınız :
Türkçe
English
Salı, 19.03.2019
Hızlı Bağlantılar
26.12.17 | 09:10 | Zaman: 1 Yıl

Üniversitemiz ile Tebriz Üniversitesi arasında Akademik/Bilimsel İşbirliği Protokolü imzalandı.

 

Merkezi Asya Üniversiteler Birliği (MAUB)Genel Kurul Toplantısına katılmak üzere İran’da bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun İran’ın Doğu Azerbaycan ili Merkezi Tebriz’ de bulunan ve bölgenin en büyük üniversitesi konumunda olan Tebriz Üniversitesi’nde bir dizi ziyaretlerde bulunup Üniversite ile işbirliği protokolü imzaladı. Anlaşma çerçevesinde iki üniversite arasında bilimsel işbirliği, karşılıklı öğretim üyesi ve öğrenci değişimi başta olmak üzere birçok alanda ortak konferanslar, sportif ve kültürel etkinlikler düzenlenmesi kararı alındı.

İmza töreni Tebriz Üniversitesi’nin Rektörlük binasında gerçekleşti. İmza Törenine Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Tebriz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.MohammadRezaPour-Mohammadi, Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Penahive Rektörümüze eşlik eden Rektör Danışmanı aynı zamanda  Merkezi'miz  Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abbas Karaağaçlı katıldı.

Tören sırasında bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet COŞKUN üniversitemizin tarihçesi, imkân ve olanakları hakkında bilgi verirken; Üniversitelerin bilimsel ve eğitim faaliyetlerinin yanı sıra bu tür girişimlerle de komşu ülkelerle ekonomik, kültürel ve bilimsel sahalarda karşılıklı işbirliğinin önemine değindi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tebriz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. MohammadRezaPour-Mohammadi, rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u Tebriz’de gerçekleşecek olan 2018 Tebriz İslam Dünyası Kültür Başkenti ve Üniversitelerinin 70. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerine davet etti.

Karşılıklı hediye takdimlerinin ardından tören sona erdi.